Bambrella

O NÁS

Co je Bambrella

BAMBRELLA je projekt pro děti a rodiče, který navazuje na desetiletou tradici úspěšné školky Chudčická mašinka.
Název se skládá ze slov BAMBINO (dítě) a UMBRELLA (deštník). S láskou a hravostí vám přinášíme jedinečné zábavné akce, hlídání vašich dětí zkušenými chůvami, ale i inspiraci pro vědomý vztah dětí a rodičů.

O zakladatelce

Jmenuji se Vendula Prokopová, jsem matka čtyř dětí a zároveň podnikatelka. Založila jsem projekt Bambrella aneb cesta za spokojeným životem, kde umožňujeme dětem trávit čas kvalitně – aby je to bavilo a rozvíjelo.

Jak ale tušíte, skloubit role mámy a podnikatelky není jednoduché. Děti potřebují vaší péči, stejně jako práce. Postupně jsem to sice zvládla, ale stejně jako jsem se naučila mít v rovnováze tyto role sama, chci teď pomoct dalším rodičům, aby měli prostor pro sebe a přitom věděli, že je o jejich děti skvěle postaráno.

"Život s dětmi nemusí být dřina."

Dnes už opravdu vím, že život s dětmi nemusí být dřina, ale nebyla to jednoduchá cesta. 21 let jsem se věnovala kadeřnickým službám, což je práce od rána do večera. Když jsem porodila čtvrté dítě, řekla jsem si, že tudy cesta nevede. Nejde být matkou a zároveň pracovat deset hodin denně. A rozhodla jsem se to změnit.

Věděla jsem, že cesta kadeřnice dál nevede. Začala jsem se ptát sama sebe, co bych mohla dělat a v čem budu dobrá? Co mě bude dělat šťastnou a já díky tomu budu moci dělat šťastné i ty druhé? Podívala jsem se trošku zpět a zjistila jsem, že když jsem potřebovala dát své druhé dítě do školky, bohužel nebylo kam. Ale přeci jenom jedna naděje tu byla. Pan starosta přišel do školy a nabídl možnost prostoru na soukromou školku. Nikdo se k tomu neměl, ale já nepřemýšlela a zvedla ruku k tomu, že ji založím. Vše se dalo do pohybu a Mašinka (Klubík Chudčická mašinka) funguje už 12 let.

Opečujte sebe i své děti

Opečujte sebe i své děti

Začala jsem pořádat i příměstské tábory. A v souvislosti s tím vším jsem během změny kariéry prošla nejrůznějšími semináři a školeními a nejvíc mi dávalo smysl najít své vnitřní dítě a začít s ním znovu spolupracovat. Právě to mě dovedlo na cestu práce s dětmi. Protože tady to vše začíná – u toho malého dítěte.

Toto vše jsem zjistila až ve svých 40 letech. A proto bych chtěla touto cestou dát těm nejmenším možnost rozvíjet se a upevňovat svoji osobnost, aby nemusely hledat tak dlouho jako já a aby měly „od plenek“ to nejlepší zázemí a prostředí. Nejen od rodičů, ale i od dalších dospělých a dětí, se kterými se setkávají.

Spousta rodin nemá babičky buď vůbec, nebo jsou daleko. Dost párů v době, kdy se jim narodí dítě, ukončí svoje záliby, koníčky a vše se začne točit jen kolem dětí. My vám formou hlídání a rozvíjejících kroužků chceme umožnit, abyste se znovu začali věnovat tomu, co vás baví, v čem jste dobří.

Prozkoumejte naše služby

Díky naším vzdělávacím kurzům jsou chůvy připravené jít do rodin a rozvíjet osobnost, sebejistotu a odhodlání dětí. A díky tomu rodiče, když pracují, nebo si udělají volno pro svoji kreativitu, mohou mít klid. Podívejte se, co vše pro vás máme.

Máte dotaz? Chcete hlídání?

Pište na info@bambrella.cz . Budeme rádi.:)